Rezervoni qëndrimin tuaj

 • Check-In
 • Check-Out
 • Dhomat
 • Të rritur
 • Fëmijë
 • Kodi i zbritjes
 • Ndryshoni/anuloni rezervimin
rezervo tani mbylle
Eksploroni
më shumë
mbylle Swiss Diamond Group Swiss Diamond Hotel - Lugano Swiss Diamond Hotel - Prishtina La Romantica - Lugano Ayan Zalaat - Ulaanbaatar

Tretmanet

Në një oaz paqeje

 Tretmanet 2

MASAZH ENERGJIK - KOZMETIKË PIROCHE

Një teknikë efikase e bazuar në një aparat thithës i cili në kombinim me vajrat dhe substancat vegjetale i jep gjallëri qelizave të lëkurës, rigjeneron lëkuren, stimulon qarkullimin e gjakut dhe rritë nivelin e oksigjenit në lëkurë. Riaktivizon mekanizmat mbrojtës , si dhe e ndihmon të mbrohet nga efektet e ndryshimeve klimatike.

 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 72.00
 Tretmanet 2

MASAZH RELAKSUES

Ky masazh ndihmon në shëndetin mendor dhe emocional, duke qetësuar mendjen dhe sisitemin nervor. Masazhi relaksues dhe rigjenerues liron muskujt në të gjithë trupin, ndihmon qarkullimin e gjakut, dhe ndihmon në rritjen e sistemit imunitar. Gjithashtu këto teknika ndihmojnë për të përballuar stresin e përditshëm.

 • Kohëzgjatja: 30min - Çmimi: € 30.00
 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 55.00
 Tretmanet 2

MASHAZ AURVEDIK

Kjo teknikë masazhi e trashëguar nga mjekësia e lashtë Indiane rivendos ekuilibrin e trupit duke rujatur mirqënien
fizike, emocionale dhe shpirtërore. Me anë të këtij masazhi nxitet qarkullimi i gjakut dhe i sistemit limfatik, duke stimuluar funksionimin e rregullt të organeve të trupit.

 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 60.00
 Tretmanet 2

MASAZH I SHPINËS DHE QAFËS

Masazh i përqendruar në zonën e shpinës, qafës dhe shpatullave, vajra specifike përdoren për të çliruar tensionin dhe për të ndihmuar në qetësimin e muskujve të shtrënguar dhe të lënduar, të cilat vijnë qëndrimi i gabuar. Ky masazh ushtron presion mbi muskujt, në mënyrë që të rrisë nivelin e oksigjenit në gjak dhe të lirojë toksinat nga zonat e tensionuara.

 • Kohëzgjatja: 20min - Çmimi: € 25.00
 • Kohëzgjatja: 40min - Çmimi: € 50.00
 Tretmanet 2

RITUAL HAMAM

Rituali i hamamit është një nga traditat më të vjetra të pastrimit në botë. Kjo përvojë e banjës pastron trupin dhe shpirtin. Ky ritual rrit sistemin imunitar, rinovon trupin dhe e forcon atë intensivisht, relakson mendjen dhe trupin. Ne përdorim sapun 100% të zi Savon Noir nga vaji i ullirit, i cili ka përfitime antiseptike dhe antibakteriale. Hamami ynë është një zonë private. Këtë zonë mund ta shijoni vetë ose së bashku me shoqërinë. Pas ritualit do të shërbeheni me çaj mente Moroccan sepse ndihmon në balancimin e lëngjeve në trup.

 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 80.00
 Tretmanet 2

MASAZH KUNDËR CELULITIT

Një kombinim efektiv i produkteve nga linja Piroche , na mundëson trajtimin e zonave të prekura nga celuliti. Një tretman ideal per te reduktuar, detoksifikuar dhe tonifikuar trupin me pasijet dhe teknikat tona speciale.

 • Kohëzgjatja: 50min - Çmimi: € 60.00
 Tretmanet 2

MASAZH ME GURË TË NGROHTË

Gurë të nxehtë të lëmuar, dëshmitarë të historisë së tokës dhe simboleve të shenjta dhe magjike për shumë kultura, ju ofrojnë momente kënaqësie dhe relaksi për trupin dhe mendjen. Masazhi me gurë të nxehtë është një terapi që bëhet me anë të gurëve të quajtur gurë balsat. Balsati është shkëmb me prejardhje vullkanike me përmbajtje hekuri dhe magneziumi të cilat bëjnë të mundur ruajtjen e nxehtësisë.

 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 60.00
 Tretmanet 2

MASAZH RELAKSUES GJATË SHTATËZANISË

Për këtë lloj masazhe përdoret vaji i lavandës dhe i trëndafilit, duke relaksuar trupin totalisht. Ky masazh fokusohet tek këto pjesë të trupit: në pjesën e poshtme të shpinës, supet, këmbët dhe shputat duke përdorur teknika delikate gjatë tretmanit.

 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 60.00
 Tretmanet 2

DRENAZHË LIMFATIKE

Drenazha limfatike është një tretman rhythmik i kryer me duar ose me mjete të duhura për të stimuluar qarkullimin e limfës në të gjithë trupin. Kjo masazh ndihmon në përshpejtimin e limfës dhe në largimin e mbeturinave, toksinave duke lënë ndjenjën e çlodhjes.

 • Kohëzgjatja: 50min - Çmimi: € 60.00
 Tretmanet 2

MASAZH SPORTIV

Ky është një masazh specific i cili aplikohet vetëm në pjesën e pasme të trupit në zona specifike si këmbët , shpina dhe shpatullat. Masazh adekuat për sportistë të cilët kanë probleme me tendosje te muskujve .

 • Kohëzgjatja: 50min - Çmimi: € 65.00
 Tretmanet 2

BODY SCRUB

Për një lëkurë të pastër dhe të lëmuar, ky është tretmani i duhur. Një krem ​​pastrues që përmban grimca të imëta të cilat ndihmojnë eliminimin e lekurës së vdekur dhe mundëson rigjenerimin optimal të lëkurës.

 • Kohëzgjatja: 30min - Çmimi: € 30.00
 Tretmanet 2

PASTRIMI MINERAL I TRUPIT & MASKË ALGASH

Është një tretman perfekt për një lëkurë të pastër dhe të shkëlqyer. Një tretman me krem pastrues që përmban grimca të imta të cilat largojnë lëkurën e vdekur. Pas tretmanit do te mbështjelleni me alga dhe argjilë të bardhë, të cilat në kombinim me vajërat esenciale ushqejnë lëkurën .

 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 55.00
 Tretmanet 2

TRETMANI HYDRO FANGO

Trajtimi me Hidroterapi bazohet në përdorimin e ujit dhe bimëve natyrale, më qëllim rigjenerimin, tonifikimin dhe detoksikimin e trupit. Në fillim behet përgatitja e trupit në një vaske me hidromasazh. Uji i pasuruar me Vajra zbutës stimulon qarkullimin e gjakut në trup. Më pas trupi është gati për të marrë trajtimin nga bimët natyrale. Kjo shërben edhe si trajtim ideal kundër celulitit.

 • Kohëzgjatja: 60min - Çmimi: € 55.00
 Tretmanet 2

PHYTO FANGO

Tretman i lokalizuar me nxehtësi të thellë falë algave nga deti I vdekur i cili stimulon qarkullimin e gjakut, zvogëlon dhimbjen dhe inflamacionin, qetëson muskujt e lenduar si dhe nyjet duke ofruar nje relaks të thellë të trupit. Pra ky tretman rrit qarkullimin e limfës dhe ndihmon në largimin e toksinave nga trupi.

 • Kohëzgjatja: 30min - Çmimi: € 35.00